profesjonalne maszyny

Dzięki zastosowaniu profesjonalnych maszyn, regenerowane turbiny, są jak nowe.

Gwarancja 12 miesięcy

Udzielamy 12 miesięcznej gwarancji bez limitu kilometrów.

Przeszkolony personel

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.ullamcorper diam nec augue semper, in dignissim.

O Turbosprężarkach

Turbosprężarki ulegają eksploatacyjnemu zużyciu. Prawidłowo eksploatowana turbosprężarka wystarcza na ok. 250 000 km w zależności od stylu jazdy kierowcy. Szczególnie narażone na zużycie są elementy wirujące wewnątrz turbiny oraz uszczelnienia turbosprężarek. Dzięki poprawnej regeneracji, z użyciem wysokiej jakości części będzie działała przez długi czas.

Naprawa turbosprężarki obejmuje następujące czynności:

 • rozłożenie dostarczonej turbiny
 • mycie i piaskowanie poszczególnych elementów
 • ocena stopnia zużycia elementów, które wchodzą w skład budowy turbosprężarki
 • poinformowanie klienta o prawdopodobnej przyczynie awarii
 • szczegółowe oględziny oraz kontrola punktów pomiarowych wskazanych przez producenta
 • wymiana elementów wirujących. W odróżnieniu od innych firm (te elementy zawsze wymieniamy)
 • złożenie korpusu turbosprężarki, założenie nowych łożysk ślizgowych, odrzutników olejowych, pierścieni oporowych, uszczelek i elementów wirujących itd.
 • wyważenie wałka wraz z kołem kompresji na pierwszej wyważarce
 • montaż korpusu turbosprężarki na drugiej wyważarce
 • doważenie zespołu wirującego z prędkością do 250 000 obrotów na minutę w zależności od typu turbosprężarki
 • poddanie turbosprężarki warunkom takim, jakim poddawana jest podczas jazdy samochodem
 • montaż końcowy i regulacja ustawienia zaworu sterującego
 • dołączenie protokołu wyważenia końcowego
 • dołączenie karty gwarancyjnej, instrukcji montażu oraz wykazu potrzebnych czynności

W naszym serwisie warto wykonać kompleksową wymianę i naprawę.

PRZY KOMPLEKSOWYM SERWISIE I ZAKUPACH OFERUJEMY MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA RABATÓW.
UDZIELAMY 12 MIESIĘCZNEJ GWARANCJI BEZ LIMITU KILOMETRÓW NA KAŻDĄ REGENEROWANĄ U NAS TURBOSPRĘŻARKĘ I ZAPEWNIAMY PROFESJONALNĄ OBSŁUGĘ.

Do każdej zakupionej u nas turbosprężarki dołączamy protokół z wyważenia rdzenia turbiny.

Jak należy naprawić turbosprężarkę, gdy odmówi nam posłuszeństwa? Należy pamiętać że turbosprężarka jest bardzo precyzyjnym urządzeniem, wykonanym w odpowiednich tolerancjach pasowania współpracujących elementów. Jej naprawę powinniśmy zlecić wyspecjalizowanemu warsztatowi zajmującego się kompleksową regeneracją tego podzespołu.

W procesie regeneracji turbosprężarka jest rozbierana i dokładnie czyszczona w specjalnych urządzeniach zwanych myjkami ultradźwiękowymi. Pozwala to na usunięcie zabrudzeń z wałka oraz koła kompresji i co najważniejsze przywraca to pełną drożność kanałom olejowym korpusu środkowego. Następnie wymieniane są elementy takie jak: łożyska, pierścienie czy O-ringi. Uszkodzony wałek czy koło kompresji również podlegają wymianie.

Wirniki obracają się z prędkościami dochodzącymi do 250 tyś. obrotów na minutę dlatego odpowiednie wyważenie jest jednym z najważniejszych etapów regeneracji. Dlatego po montażu zespół wirujący jest dokładnie wyważany na specjalnych dynamicznych wyważarkach.

Końcowym elementem naprawy jest weryfikacja jakości pracy turbosprężarki. Polega na sprawdzeniu luzów oraz finalnym ustawieniu i regulacji zaworów zmiennej geometrii łopatek. Regulację wykonuje się z użyciem specjalnego oprzyrządowania. W tym miejscu należy nadmienić, że wbrew powszechnym opiniom, rozgłaszanym przez producentów turbosprężarek, turbiny ze zmienną geometrią dają się w pełni regenerować.

Kluczowym aspektem w regeneracji jest użycie części zamiennych o odpowiedniej jakości. Wśród części zamiennych dostępnych na rynku, jednymi z najlepszych, są produkty angielskiej firmy Melett. „Kluczowym elementem regeneracji jest jakość użytych części. Należy uważać na tzw. „ podróbki". Stosowanie części niskiej jakości wiąże się z ryzykiem poważnego uszkodzenia turbosprężarki. Staramy się uświadamiać naszych klientów o wszystkich konsekwencjach użycia „podróbek".

Po regeneracji turbosprężarki należy uznać stwierdzenie i je zapamiętać: awaria turbosprężarki w większości przypadków była przyczyną nieprawidłowej pracy silnika bądź też jednego z jego podzespołów. Dlatego przed jej powtórną instalacją: wszystkie usterki i czynniki, które mogą wpłynąć na jej nieprawidłową prace muszą być zlikwidowane.

Kontakt

Kontakt

P.H.U.R. ATEST s.c.

ul. Nasienna 2,

44-120 Pyskowice

Godziny otwarcia:

pn. - pt. 8.00 - 19.00

Sobota 8.00 - 14.00

Numer i Email

Numer: 32 233 25 05

Numer: 32 333 32 37

Email: biuro@atest-pyskowice.pl